CEM KOTAN

Özgeçmişi

Cem Kotan

1982 Ankara doğumluyum. 30 yıldır Antalya’da yaşıyorum. Selçuk Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler okudum, ardından Kamu Yönetimi bölümünü bitirip belediyecilik konusunda eğitimimi tamamladım.

Yerel yönetimler ile ilgili eğitimlerimin ardından 10 yıl boyunca belediyecilik faaliyetimi Muratpaşa ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinde çeşitli kademelerde görev alarak sürdürdüm.

10 Avrupa şehrini ziyaret ederek farklı coğrafya ve kültürdeki yerel yönetim uygulamalarını analiz etme fırsatı buldum. Ülkemize ve kentimize uygulanabilecek proje örneklerini yerinde inceledim.

2014 yerel seçimlerinde Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçildim. Belediye meclis çalışmalarına katkı sağladım. Bu dönemde Adalya Vakfı yöneticiliği yaptım. Vakıf yöneticiliği yaptığım süre içerisinde, Engelsiz Kafe'nin hayata geçmesi ve özel çocuklarımıza yönelik atölyelerin kurulmasında aktif rol üstlendim. Çocuklarımızla ritim atölyelerinde birebir ilgilenirken, sevginin ve emeğin engelleri aşabildiğine şahit oldum.

Meclis üyeliğimin ardından, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın Kooperatifleri Projesi ve Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi yöneticiliğini üstlenerek, kadının güçlenmesi ve ekonomik bağımsızlığını kazanmasına yönelik çalışmalar yürüttüm. Belediyeciliğin okulunu okudum, her kademesinde çalıştım; hem çalışanı, hem de yöneticisi oldum.